Nowy numer 20/2024 Archiwum

Duch, który umacnia miłość przejdź do galerii

- Nasz dzisiejszy prelegent wprowadzi nas w tematykę nowego roku duszpasterskiego, który będzie przebiegał pod znakiem Ducha Świętego - mówi Antoni Kakareko, prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

W klubie parafialnym "Fides" przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku 23 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Wieczory refleksji religijnej i społecznej".

Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie, stąd spotkania podzielone zostały na wieczory tematyczne. Pierwszy - wileński - odnosił się do obrazu MB Ostrobramskiej, kolejny - młodzieżowy, a następnie społeczny - poruszający sprawy dzielnicy Wrzeszcz Dolny, gdzie znajduje się parafia.

Ostatni wieczór cyklu poświęcony został zagadnieniom teologicznym, a gościem specjalnym spotkania był ks. dr Mirosław Paracki. Prelegent poruszył temat związany z wiarą w Ducha Świętego. Przypomniał, że pierwsza niedziela Adwentu to początek nowego roku duszpasterskiego.

- Przebiegać on będzie pod hasłem: "Duch, który umacnia miłość". Jego adresatami są nie tylko osoby, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ale wszyscy ochrzczeni - wyjaśnił prelegent.

Ks. Paracki zwrócił uwagę, że ma to być czas pomocy wierzącym w odkryciu darów Ducha Świętego, które zostały nam udzielone, ale czasami nie potrafimy ich dostrzec, a co za tym idzie - wykorzystać.

- Dlatego nowy program będzie realizowany na wielu płaszczyznach, z uwzględnieniem każdej grupy wiekowej. Spektrum przyszłych działań jest naprawdę szerokie, a wszystko po to, by wierni czuli jeszcze większą przynależność do Kościoła - otwierali serca na działanie Ducha Świętego, a w rezultacie aktywnie żyli we wspólnocie Jezusa Chrystusa - dodał.

Ks. Paracki zaznaczył, że Duch święty jest Osobą, która przez wieki prowadzi Kościół. - On uświęca wiernych przez łaski w sakramentach, a także ożywia serca wierzących do czynów braterskiej miłości. Jest Tym, który leczy ludzkie serca - porusza je do dawania świadectwa w wierze i przychodzi z pomocą w naszej słabości. Duch Święty w nas działa. Dary, które od Niego otrzymujemy, nie pochodzą z trudu naszej pracy nad sobą, ale bezpośrednio od Boga - podkreślił prelegent.

Była to 21. edycja wydarzenia organizowanego przez parafialny oddział Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. bł. ks. Bronisława Komorowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama