Nowy numer 20/2024 Archiwum

Ministranckie dziękczynienie

- To Pan Bóg powołał tych młodych chłopaków i On w tej służbie ich prowadzi - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Pod hasłem: "Pan troszczy się o mnie" (Ps 40,18) odbędzie się w sobotę 25 listopada XII Pielgrzymka Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej. W tym roku ministranci spotkają się w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku (ul. bp. E. Nowickiego 5). - Hasło tegorocznej pielgrzymki służby liturgicznej podkreśla fakt, że to Pan Bóg powołał tych młodych chłopaków i On w tej służbie ich prowadzi - tłumaczy ks. Piotr Belecki.

Spotkanie rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz. 12.30. Bp Wiesław Szlachetka wprowadzi podczas niej w posługę ceremoniarza 47 lektorów, którzy w tym roku w sierpniu odbyli kurs ceremoniarza w Ochotnicy Dolnej.

- Ceremoniarz jest najwyższą funkcją w stopniu służby liturgicznej. Ceremoniarze to mistrzowie ceremonii, są uczeni i kształtowani po to, aby ukochali liturgię i jej służyli, aby czuli się odpowiedzialni w parafiach za jej piękne przygotowanie i pomaganie księdzu - wyjaśnia ks. Piotr.

Ministranckie dziękczynienie   Ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Agnieszka Lesiecka /Foto Gość - W tym roku świętowanie zaczniemy od modlitwy. Chłopacy będą mogli zawierzyć Panu Bogu cały rok i podziękować za miniony - podkreśla duszpasterz.

Po Eucharystii ministranci uczestniczący w pielgrzymce będą mieli niepowtarzalną okazję, by zwiedzić Gdańskie Seminarium Duchowne, poznać jego mieszkańców i historię.

- Po poczęstunku odbędzie się koncert i świadectwo Pawła Przewoźnego, "Undera", rapera i byłego ministranta, który podzieli się z młodymi swoim programem profilaktycznym "Scenariusz życia". Natomiast na zakończenie każdy z uczestników dostanie upominek - dodaje ks. Piotr.

Więcej informacji o sobotniej pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza można znaleźć na stronie www.knc24.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama