Racja czy relacja?

- Konferencja jest odpowiedzią na poszukiwania przez rodziców i nauczycieli wiedzy na temat współczesnych zagrożeń związanych z rozwojem młodego człowieka i sposobów prewencji - mówi Renata Mroczkowska.

Odbędzie się po raz 11. Hasło tegorocznej edycji to: "Racja czy relacja?".

- Wobec licznych zagrożeń społecznych i duchowych skierowanych przeciwko rodzinie i młodemu pokoleniu potrzebne są nam narzędzia do skutecznej walki i przeciwdziałania im - wyjaśnia Renata Mroczkowska z Towarzystwa Edukacyjnego "Lokomotywa", współorganizator przedsięwzięcia. - Jednym z takich narzędzi jest powyższa konferencja, dzięki której uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające na przeciwstawienie się współczesnym trendom.

W tym roku szczególną uwagę poświęcono tematowi owocnej relacji i sposobów jej budowania na różnych płaszczyznach: społecznych, kulturowych i duchowych, małżeńskich, rodzinnych (w tym relacji rodzeństwa) i edukacyjnych.

- Będziemy mówić zarówno o relacyjnych barierach, jak i metodach pogłębiania relacji. Jako organizator, a jednocześnie założyciel Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej "Lokomotywa" bardzo cieszymy się, że możemy dodatkowo wspierać rodziny i wychowawców w prawidłowym kształtowaniu dzieci i młodzieży - podkreśla R. Mroczkowska.

Wykładowa część konferencji rozpocznie się w sobotę 25 listopada i potrwa do niedzieli 26 listopada. Dedykowana jest pamięci ks. Janusza Witkowskiego. Odbędzie się w audytorium Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku. Szczegółowy program znaleźć można TUTAJ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, oraz prof. dr hab. Jerzy Gwizdała, rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..