Oblicze pełne miłości przejdź do galerii

W sobotę 9 grudnia w parafii pw. św. Anny i Joachima w Gdańsku-Letnicy odbył się Adwentowy Wieczór Chwały.

Ewangelizacyjne spotkanie odbyło się pod hasłem: "Emmanuel - Bóg jest z nami".

- W czasie Adwentu rodzi się w nas szczególna tęsknota za Bogiem. Szukamy Go, chcemy być blisko Niego. Odpowiedzią na te poszukiwania jest Adwentowy Wieczór Chwały - mówi ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii.

Ks. Drzał wyjaśnia, że Adwentowy Wieczór Chwały jest szansą otworzenia się na doświadczenie bliskości Boga. - Oczywiście, są osoby, które nawet w czasie Adwentu będą szukały kościoła, gdzie Msza św. trwa najkrócej. Natomiast ci, którzy chcą zatrzymać się i spędzić czas na modlitwie, mają dzisiaj taką możliwość - podkreśla proboszcz.

Spotkanie rozpoczęło się od Koronki do Najświętszego Oblicza Pańskiego. Następnie licznie zgromadzeni w kościele wierni uczestniczyli w uroczystej Eucharystii z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała.

Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na konferencję, którą wygłosił ks. Michał Kempa z parafii św. Marcina w Sierakowicach, duszpasterz prężnie rozwijającego się Bractwa Świętego Oblicza. Stąd temat wykładu nawiązywał do oblicza Jezusa z Całunu Turyńskiego.

- To oblicze Chrystusa jest pełne miłości. On patrzy na nas z miłością i wielką tęsknotą. Jezus pragnie bowiem, żebyśmy nie byli na Niego obojętni. Chce przyciągnąć nas do siebie, abyśmy na Jego miłość również odpowiedzieli miłością. Przez Całun Turyński Bóg staje się widzialny w Chrystusie - podkreśla ks. Kempa.

- Tak, chciałam spędzić trochę więcej czasu na modlitwie. Myślę, że dzisiejsze spotkanie to świetna okazja, aby się trochę wyciszyć i przygotować na przyjście Jezusa - mówi pani Iwona, gdańszczanka.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół Kierunek Niebo. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..