Charytatywnie dla dzieci

Już po raz czwarty Fundacja Hospicyjna oraz Fundacja Metropolia Dzieci zapraszają mieszkańców Trójmiasta na wyjątkową wystawę świątecznych drzewek.

W Galerii Przymorze zapanował choinkowy zawrót głowy. Wszystko dzięki firmom i instytucjom, które postanowiły włączyć się w projekt niosący pomoc dzieciom Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

- Widziałam choinki w poprzednich edycjach akcji, każdorazowo zaskakuje mnie ich forma, materiał z którego są wykonane i ozdoby - mówi pani Katarzyna, która przy okazji zakupów, postanowiła przyjrzeć się wystawie.

Zamiast igieł - pluszaki, książki jako bombki i wiele innych autorskich pomysłów na przyozdobienie drzewka zaproponowali tegoroczni wystawcy. Stąd organizatorzy zachęcają, aby dokładnie przyjrzeć się wszystkim choinkom, bo każda z nich jest wyjątkowa, oryginalna i niepowtarzalna.

- Charytatywna Wystawa Choinek to świetny pomysł, by w okresie świątecznej gorączki zatrzymać się na chwilę i obejrzeć małe "dzieła sztuki" - wyjaśniają organizatorzy.

Sporą ciekawość wzbudza choinka Fundacji Metropolia Dzieci, która po raz kolejny nawiązuje do akcji "Z książką na start".

- Warto do niej podejść z dziećmi, bo wewnątrz choinki, na półkach, stoją książki dla małych czytelników - mówi Ewelina Ewertowska z Fundacji Metropolia Dzieci.

Darowizny pieniężne przekazane przez wystawców w całości zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Aktualnie pod jego stałą opieką znajduje się 39 dzieci.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..