Nowy numer 15/2024 Archiwum

Odliczanie czas zacząć

Gdańsk, Sopot, Gdynia przygotowały kilka ciekawych propozycji, jak spędzić ostatnie godziny starego roku.

To już tradycja, że gdańska zabawa sylwestrowa odbędzie się na Targu Węglowym. Impreza rozpocznie się o godz. 22. Gwiazdą tegorocznego wieczoru sylwestrowego będzie De Mono. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia wspólnego grania i od marca podróżuje po kraju w ramach trasy 30/30 prezentując utwory ze swojego najnowszego krążka "XXX".

Po koncercie przyjdzie czas na życzenia noworoczne, które złożą bawiącym się na Targu Węglowym mieszkań­com i gościom przedstawiciele władz miasta.

Jednak to nie koniec atrakcji. Dla wszystkich fanów sztucz­nych ogni miasto przygoto­wało aż 15-minutowy pokaz. Tradycyjnie więc punktualnie o północy niebo nad Śródmie­ściem rozświetli spektakular­ny, świetlny show z towarzy­szeniem muzyki, nad którego projektem i scenariuszem pra­cowała od początku listopada profesjonalna ekipa pirotech­niczna.

Sylwester po gdyńsku zapo­wiada się bardzo atrakcyjnie. Impreza inspirowana będzie morzem i ekologią. Central­nym punktem będzie, oczywi­ście, scena ustawiona na skwe­rze Kościuszki. Zbudo­wana została z paneli ledowych i nawią­zuje do jednego z symboli mia­sta - żaglowca "Dar Pomorza", a konkretnie ma przywodzić na myśl jeden z żagli rejowych tego okrętu.

Uczestnicy sylwestra poba­wią się przy hitach artystów pol­skiej sceny muzycznej, takich jak: Łąki Łan, Xxanaxx, MaJ­Lo oraz Novika & Lex. Początek imprezy o godz. 21, otwarcie bram - godzinę wcze­śniej. Muzyka na żywo to nie wszystko, co proponuje na ten wieczór miasto. Ubiegłoroczny sukces skłonił organizatorów do poszerzenia i urozmaicenia tzw. Strefy Spotkań.

Pojawi się aleja gastronomiczna, czyli Eko­Strefa Spotkań, gdzie będzie można m.in. rozgrzać się gorącą czekoladą, a dla zmarzluchów organizatorzy przygotowali Strefę Ciepła "Żar tropików", wyposażoną w grzyby grzew­cze. Podobnie, jak w Gdańsku, nie zabraknie wspólnego odli­czania do północy, życzeń pre­zydenta miasta i przywitania Nowego Roku efektownym po­kazem fajerwerków.

Sopot pozostaje wierny swo­jej tradycji i nie organizuje miej­skiej sylwestrowej zabawy. Jest to podyktowane dużą liczbą lo­kali, które oferują chętnym bo­gatą ofertę imprez w różnym stylu i klimacie. Ogólnodostępną atrakcją ma być pokaz fajerwer­ków na plaży przy molo, organi­zowany przez Kąpielisko Mor­skie Sopot.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy