Nowy numer 23/2021 Archiwum

O nawrócenie i opamiętanie

– To Bóg jest Panem naszego życia, i On jest Panem naszej śmierci – mówił w homilii bp Zbigniew Zieliński.

Wdniu święta Świętych Młodzianków w bazylice św. Brygidy spotkali się obrońcy życia. Doroczną modlitwę przygotowali wspólnie członkowie Duszpasterstwa Rodzin, Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia oraz gdańskiego oddziału Civitas Christiana. Mszy św. przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. – Dzisiaj w szczególny sposób skupiamy się na modlitwie wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu dzieci nienarodzonych. Modlimy się o łaskę nawrócenia, opamiętania dla ludzi promujących śmierć – podkreślił hierarcha. Zaznaczył, że ludzkie życie wymaga ochrony od początku do końca.

– Na każdy z etapów życia ma dzisiaj miejsce jakiś dramatyczny zamach. I wtedy, gdy chce się promować aborcję, i wtedy, gdy próbuje się wprowadzać eutanazję nowo narodzonych dzieci, które nie spełniają warunków, jakie postawili im ich rodzice. I wówczas, gdy człowiek wraz z wiekiem traci sprawność fizyczną – ocenił biskup. Jakże tak można nienawidzić życia?! – pytał. – Widzimy jak na dłoni, gdzie leżą przyczyny takiej nienawiści do życia. To utrata nadziei – dodał ordynariusz. – Chcemy duchowo wesprzeć autorów projektu ustawy przeciwdziałającej zabijaniu dzieci ze względu na ich wady genetyczne – mówił bp Zieliński. – Modlę się o szczęśliwe narodzenie dla dwójki dzieci, które objęłam duchową adopcją. Głęboko wierzę, że ta modlitwa naprawdę może ocalić ich istnienie – dzieliła się trzydziestoletnia Agata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama