Nowy numer 24/2021 Archiwum

Co, gdzie, kiedy, czyli orszaki Trzech Króli

Po raz kolejny kolorowe i radosne pochody przejdą ulicami Gdańska, Gdyni, Żukowa, Rumi i Wejherowa.

Po raz kolejny 6 stycznia archidiecezja gdańska będzie obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia kolorowe i radosne orszaki Trzech Króli przejdą ulicami Gdańska, Gdyni, Żukowa, Rumi i Wejherowa.

Gdańsk

Początek orszaku o godzinie 11.30 przy wejściu głównym do bazyliki Mariackiej (od ul. Piwnej). O 12 nastąpi modlitwa Anioł Pański, a następnie radosny pochód przejdzie ulicami Głównego Miasta: Piwną, Tkacką, Długą na Długi Targ, gdzie pod Zieloną Bramą stanie stajenka oraz scena, na której odbędzie się koncert kolęd.

Gdynia

Radosne świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii nastąpi przemarsz ulicą Armii Krajowej pod kolegiatę pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (scena u Heroda), następnie ulicą Świętojańską pod restaurację Polonia (scena w Gospodzie) i dalej przy Urzędzie Miasta (scena walki dobra ze złem). Następnie orszak przejdzie ulicą Bema do kościoła oo. Franciszkanów pw. św. Antoniego Padewskiego przy ul. Ujejskiego 40, gdzie odbędą się jasełka oraz wspólne kolędowanie.

Żukowo

Organizatorzy apelują o przybywanie na miejsce rozpoczęcia - parking przed halą widowiskowo-sportową przy Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie (ul. Armii Krajowej 2 E) już na godz. 12.45. Orszak rozpocznie się 15 minut później modlitwą Anioł Pański. Pochód przemaszeruje następnie ulicami Armii Krajowej, Gdyńską i Siostry Faustyny. Ok. 14 nastąpi pokłon Panu Jezusowi w stajence przez Trzech Króli i wszystkich uczestników orszaku w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

Rumia

O 11 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 12 nastąpi przejście ulicami Kościelną, Mostową, Lipową, I Dywizji WP pod pomnik św. Jana Pawła II. O 13 odbędzie się inscenizacja Pokłonu Trzech Króli oraz koncert kolęd w wykonaniu latynoamerykańskiego zespołu CAFE Y SON. Na gości będzie czekał ciepły poczęstunek.

Wejherowo

Orszak zainauguruje krótki koncert kolęd o godz. 13.30 przy Pałacu Przebendowskich. Następnie kolorowy pochód przejdzie na wejherowski rynek i do kolegiaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama