Nowy numer 23/2021 Archiwum

Oddali hołd Jezusowi przejdź do galerii

Tysiące mieszkańców wraz z Mędrcami - w barwnym i głośnym korowodzie - przemierzyło ulice Gdyni.

Uczestnikom przemarszu oprócz dobrego humoru dopisała również pogoda. - Parasolki mamy ze sobą, ale nie przewiduję, żeby padało, bo za dużo dobrego się tutaj dzieje, żeby spadł deszcz - śmieje się pani Jadwiga, uczestniczka orszaku.

Radosne świętowanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii, o godz. 12 przyszedł czas na Anioł Pański i oficjalne rozpoczęcie orszaku, który przeszedł ulicami Armii Krajowej pod kolegiatę pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, gdzie Mędrcy spotkali się z Herodem.

- W samym środku wydarzeń znalazłam się trochę przypadkowo - opowiada pani Elwira, która wraz z mężem wybrała się na spacer. - Najpierw usłyszeliśmy śpiew, to nas zainteresowało. Chwilę później zobaczyliśmy, że idzie orszak, a na jego czele królowie...

Postanowili włączyć się we wspólne maszerowanie. - Mam już nawet korony - pokazuje pani Elwira.

Następnie trasa korowodu powiodła ulicą Świętojańską pod restaurację Polonia, gdzie odegrana została scena w gospodzie. Natomiast przy Urzędzie Miasta doszło do walki aniołów i diabłów.

Stamtąd orszak przeszedł ulicą Bema do kościoła oo. franciszkanów pw. św. Antoniego Padewskiego, gdzie miały miejsce jasełka oraz wspólne kolędowanie. - Wspaniałe przedsięwzięcie. Przyszliśmy całą rodziną - dzieci, mąż i dziadkowie. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy inaczej spędzali ten dzień. Z dumą nosimy korony i podążamy za królami oddać małemu Jezusowi pokłon - mówi pani Monika, gdańszczanka.

- Najbardziej podobają mi się kolędy, że można je tak głośno śpiewać, bo inni też śpiewają - dodaje mały Kajtek, syn pani Moniki.  

Orszak był również okazją do pomocy, bo - podobnie jak w latach ubiegłych - w trakcie wydarzenia wolontariusze zbierali datki na rzecz Stowarzyszenia im. św. Wawrzyńca, w ramach którego funkcjonują hospicjum dla dorosłych i dom hospicyjny dla dzieci i młodzieży „Bursztynowa Przystań". Każdy, kto zdecydował się placówkę wspomóc, otrzymywał papierową koronę oraz śpiewnik z kolędami.  


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama