Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zdewastowano figurę Matki Bożej

Nieznani sprawcy oblali ją czarną farbą.

Nieznani sprawcy uszkodzili figurę Matki Bożej na Źródle Marii w Wielkim Kacku w Gdyni. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Zdewastowano korpus oraz kulę ziemską, na której stoi figura. Wizerunek Maryi został również oblany czarną farbą lub smołą. Widać też ślady po stłuczeniach.

O fakcie poinformowała Inicjatywa Wielki Kack/Miasto Wspólne. Stowarzyszenie apeluje o informacje na temat ewentualnych sprawców zdarzenia.

Kontaktować się można z parafią pw. św. Wawrzyńca - Gdynia-Wielki Kack, która opiekuje się figurą albo Komendą Miejską Policji w Gdyni - komisariatem na Karwinach (numer dyżurnego oficera: 58/662 14 55).

- Nie możemy znaleźć słów potępienia pod adresem takich "wyczynów". Jest to najzwyklejsze barbarzyństwo. Mamy wielką nadzieję, że sprawcy zostaną schwytani i poniosą zasłużoną karę, wliczając w to naprawę wyrządzonych szkód - podkreślają członkowie Inicjatywy Wielki Kack.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • podaj nazwę wyświetlaną
  08.01.2018 21:39
  Palikotyzm w akcji
  doceń 2
 • Anonim (konto usunięte)
  08.01.2018 22:27
  Nie wierzę w głupotę sprawców i przypadkowość takich zdarzeń.
 • Damian
  09.01.2018 00:08
  Nie wiem do czego się odnosi ta wysoka ocena pod tym artykułem. Bo przecież co tu jest pozytywnego do oceniania, jak to jest straszna wiadomość?
  doceń 1
 • kret
  10.01.2018 20:27
  Dobrze,że mówi się o takich wyczynach- zaczyna się od niszczenia przedmiotów...i rozwija się w agresje wobec siebie,ludzi, małych, bezbronnych...nakręca się spirala zła.Trzeba wiedzieć o skali agresji wobec tego co duchowe.Po co?by zapłakać nad sobą.Czy dbam o ład w swoim życiu?czy moje czyny i myśli też niszczą niewinnych?
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama