Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Razem w służbie ojczyzny

Razem w służbie ojczyzny przejdź do galerii

 
Tradycyjnie spotkanie było okazją do wspólnego zdjęcia ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

- Samorząd to najbardziej udane ogniwo, stworzone w naszej ojczyźnie po przemianach ustrojowych. Samorządy od samego początku stały się strukturą bardzo skuteczną, efektywną i ogromnie ważną w służbie ojczyzny - mówił podczas spotkania abp Sławoj Leszek Głódź.

ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

|

12 stycznia 2018 GOSC.PL

dodane 12 stycznia 2018
aktualizacja 14 stycznia 2018
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Przedstawiciele wszystkich szczebli władz samorządowych spotkali się z metropolitą, by przeżywać doroczne spotkanie opłatkowe. W wydarzeniu uczestniczyli obaj biskupi pomocniczy oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

- Nasze spotkanie opłatkowe stało się już tradycją. A tradycja staje się niepisanym prawem - mówił do zgromadzonych abp Sławoj Leszek Głódź.

- Ten rok jest szczególny, przeżywamy w nim bowiem 100-lecie odzyskania niepodległości. Będziemy mieli okazję, żeby tę niepodległość razem ze wszystkimi strukturami samorządowymi uczcić. Zainicjowaliśmy już obchody 100-lecia poświęceniem ołtarza ojczyzny w bazylice św. Brygidy - zaznaczał hierarcha.

- Niech Gwiazda Betlejemska nas prowadzi i nam przyświeca w dobrych myślach i dobrych czynach, a Pan Bóg niech nas w tym wszystkim wspiera - zwracał się do samorządowców.

Razem w służbie ojczyzny   - Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że jesteśmy sobie bardziej bliscy, a na naszych twarzach pojawia się uśmiech. I tego uśmiechu pragnę wam życzyć - mówił metropolita ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość W imieniu zgromadzonych, jako pierwszy, głos zabrał Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Dziękuję za to, że mogę tu być, mimo że nie jestem samorządowcem. Spotykamy się w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Ale jest to także rok 10. rocznicy, od kiedy to ksiądz arcybiskup prowadzi nas prostą drogą do Boga i do Niepodległej. Wiemy, że na tej drodze napotykamy na liczne rozstaje. Pragnę podziękować, że ksiądz arcybiskup nie tylko nas wspiera, ale także na tych drogach napomina - podkreślał wojewoda.

- Mimo pewnych różnic są takie sprawy, które nas łączą, w których potrafimy wspólnie działać. Myślę, że mieszkańcy Pomorza doceniają te właśnie momenty. Zawsze starałem się tak podchodzić do swojej służby, by nie patrzeć na różnice, ale szukać dobrego rozwiązania. Mamy wspólne zadania. Służymy tej samej Rzeczypospolitej - stwierdził D. Drelich.

Podczas spotkania zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego obdarzył honorowym członkostwem w tej instytucji Ryszarda Kalkowskiego, wójta gminy Szemud. Dokonał tego - jak głosi uzasadnienie - "w uznaniu zasług na rzecz społeczności lokalnej, integracji Kaszubów oraz aktywność i zaangażowanie w rozwiązywaniu problemów lokalnej społeczności".

Jako znak przynależności do stowarzyszenia prezes Jan Zaborowski wraz z metropolitą wręczyli też Ryszardowi Kalkowskiemu kapelusz sołtysa.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły Capella Gedanensis oraz Gdańska Orkiestra Promenadowa.

« ‹ 1 › »
Opłatek samorządowców 2017

Foto Gość DODANE 14.01.2018

Opłatek samorządowców 2017

​Przedstawiciele wszystkich szczebli władz samorządowych spotkali się z metropolitą, by przeżywać doroczne spotkanie opłatkowe. W wydarzeniu uczestniczyli obaj biskupi pomocniczy oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • ABP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ
  • GDAŃSK
  • SAMORZĄDOWCY
  • SPOTKANIE OPŁATKOWE
  • WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Polecane w subskrypcji

  • „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    • Polska
    „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    Przemysław Kucharczak
  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X