Nowy numer 32/2022 Archiwum

Byśmy mogli być jedną owczarnią przejdź do galerii

W niedzielę 21 stycznia w gdańskim kościele polskokatolickim pw. Bożego Ciała odbyła się kolejna modlitwa w cyklu spotkań ekumenicznych zaplanowanych na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

- Witam was wszystkich, którzy przyszliście tutaj dzisiaj, aby modlić się o to, byśmy mogli być jedną owczarnią, nad którą czuwa jeden Pasterz - mówi ks. Rafał Michalak, proboszcz polskokatolickiej parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku.

W kościele spotkali się przedstawiciele różnych wyznań - zarówno świeccy, jak i duchowni. Homilię wygłosił ks. Dariusz Jóźwik, proboszcz prawosławnej parafii św. Mikołaja w Gdańsku.

- Przyszło nam żyć w okresie, kiedy świat jest bardzo podzielony - targany wieloma konfliktami zbrojnymi, pogrążony w kryzysie migracyjnym. Lecz w nas jest siła wiary, która doprowadziła nas do tej wspólnej modlitwy. Przełamując podziały spotykam się z potrzeby serca i dążymy do jedności. Drogowskazem w tym dziele jest Jezus i Jego słowa, które kieruje do nas z kart Ewangelii - mówił kaznodzieja.

Ks. D. Jóźwik podkreślił, że o podziale w Kościele nie powinno być mowy. - Zadajmy sobie pytanie: "czy Chrystus jest podzielony"? Św. Paweł w Ewangelii daje jasno do zrozumienia, że nie może być mowy o rozłamie w Kościele, gdyż jedność wynika z chrztu - tłumaczył.

I dodał, że wszyscy zostaliśmy ochrzczeni i od tego momentu rozpoczęliśmy swe życie z Jezusem. - Jako dzieci jednego Stwórcy powinniśmy miłować się ponad podziałami. Starajmy się w życiu codziennym okazywać prawdziwą miłość, szanować się nawzajem - nie zapominając, że każdy z nas został stworzony na obraz i podobieństwo Boże - zaapelował Ks. D. Jóźwik.

Modlitwa kościele polskokatolickim była kolejną w cyklu spotkań ekumenicznych zaplanowanych na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem: "Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15, 6)". Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Karaibów.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama