Nowy numer 24/2021 Archiwum

Miasto sukcesu przejdź do galerii

Gdynia świętuje 92. rocznicę przyznania praw miejskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Głódź.

W parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 4 lutego odprawiona została uroczysta Msza św. z okazji 92. rocznicy przyznania praw miejskich Gdyni. Eucharystii przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.

- Obecnie Gdynia liczy prawie ćwierć miliona mieszkańców. Jest miastem sukcesu - nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, handlu oraz turystyki - powiedział na wstępie metropolita gdański. - Z czego się narodziło to piękne i dynamiczne miasto? Z morza, które w swej naturze wychwala wielkość Stwórcy. Trzeba także przypomnieć i podkreślić inżynieryjną myśl Tadeusza Wendy, działalność wiceadmirała Kazimierza Porębskiego oraz zaangażowanie i pasję Eugeniusza Kwiatkowskiego, inżyniera i wielkiego formatu polityka - dodał.

- Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za wczoraj, modlimy się za nasze dziś i jutro. Niech to miasto trwa w wierności Bożemu słowu i chrześcijańskiej tradycji, a Maryja Królowa Polski otacza opieką ludzi morza i wszystkich, którzy to miasto odwiedzają. Niech Gdynia cieszy się pokojem i w nim się rozwija - podkreślił na zakończenie abp Głódź.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, samorządowcy, szereg stowarzyszeń i organizacji.

Ks. dr Edmund Skalski, proboszcz gdyńskiej kolegiaty, podziękował metropolicie gdańskiemu za przewodniczenie uroczystości. - Dzisiaj chcemy wypowiedzieć naszą wdzięczność za wielkie serce arcybiskupa, jego patriotyzm, kolejne lekcje o niepodległości. Dziękujemy za wrażliwe, ojcowskie serce - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama