Nowy numer 23/2021 Archiwum

Potrzeba nam daru męstwa przejdź do galerii

W niedzielę 18 lutego w kaplicy przy kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni odbyło się kolejne spotkanie formacyjne, zorganizowane przez uczestników Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Konferencję pielgrzymkową "Siłka to za mało", dotyczącą daru męstwa, wygłosił ks. Henryk Mruczkowski.

- Dzisiaj potrzeba nam siłowni duchowej, aby wzmocnić naszą kondycję, poprawić wytrzymałość, zwiększyć moc, a co za tym idzie - stać się mężnymi - mówił ks. Mruczkowski.

Prelegent przypomniał, że dar męstwa pochodzi od Ducha Świętego. - Przy bierzmowaniu każdy z nas otrzymał ten dar. Jest niezwykle ważny, gdyż napędza nas do działania, daje energię i pozwala wytrwać w postanowieniach, bo jego źródłem jest Bóg - podkreślił ks. Mruczkowski. - Dar męstwa wpływa na nasze działania, pozwala iść za tym, co jest Boże. Męstwo uzdalnia do przeciwstawiania się pokusom czynienia zła, pozwala odważniej kroczyć drogą Ewangelii za Jezusem. Skłania człowieka do pojmowania wielkich rzeczy dla Boga, pomimo przeszkód sprawia, że się nie zniechęcamy w czynieniu dobra. Dar ten udziela nam wytrwałości, a nawet uzdalnia do męczeństwa - wyjaśnił prelegent.

Ks. Mruczkowski zaznaczył, że dar męstwa powinniśmy w sobie rozwijać. - Umacniajmy wiarę, postarajmy się powstrzymać od narzekania, wytrwałe i sumienne wykonujmy nasze codzienne obowiązki. Świat potrzebuje daru męstwa - wytrwałości i odwagi, które są jego zewnętrznym przejawem - dodał.

Po konferencji przyszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu oraz uwielbienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama