Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dlaczego On był sam?

– Wielki Post jest swoistą drogą. Od tego, jak ją przejdziemy, zależy to, czy u jej końca spotkamy się ze Zmartwychwstałym – mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Przede wszystkim należy podkreślić, że za każdym razem ten czas jest inny, niesie inne zadania i wyzwania. To nie jest jedynie czas powstrzymywania się od jakichś konkretnych czynności, ale musi łączyć się z otwarciem ludzkiego serca na dobro – mówi ks. Steć. – Antonina Krzysztoń w jednej ze swoich piosenek śpiewa, że „jest takie czekanie, które jest już spotkaniem, jest taka cisza, która mówi”. Myślę, że te słowa doskonale streszczają to, co może dokonać się w człowieku w tym okresie. Podejmując wielkopostne postanowienia i wyrzeczenia, już spotykamy Zmartwychwstałego – dodaje.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama