Nowy numer 08/2024 Archiwum

Z krzyżem przez Trójmiasto

Już dzisiaj o godz. 18 sprzed kościoła NMP Królowej Polski po raz kolejny wyruszy Gdyńska Droga Krzyżowa. Godzinę później, pod Zieloną Bramą, rozpocznie się Gdańska Droga Krzyżowa.

Tradycyjnie w gdyńskim nabożeństwie swój udział zapowiedział abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. - Wieloletnią tradycję ma już Droga Krzyżowa idąca ulicami Gdyni. Poprzez wspólne rozważanie tajemnicy męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa chcemy podziękować Bogu za łaskę odkupienia, a jednocześnie przeprosić za to wszystko, co nas od Niego oddala - mówi hierarcha.

- Zachęcam, aby w tę modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież, wszystkie parafie na czele ze swymi duszpasterzami - dodaje.

Gdyńska Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18 przy kolegiacie NMP Królowej Polski (ul. Świętojańska). Wierni przejdą ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego, ul. Legionów, ul. Mickiewicza do krzyża na Kamiennej Górze.

Gdańska Droga Krzyżowa organizowana przez ojców dominikanów rozpocznie się o godz. 19 przy Zielonej Bramie. Trasa nabożeństwa będzie przebiegała ulicami: Długi Targ, Długa, Tkacka, Kołodziejska, Węglarska, Pańska, Podmłyńska, Wielkie Młyny, Rajska, Gnilna, Łagiewniki, Gazownicza, Doki. Pod Pomnikiem Trzech Krzyży ok. godz. 20.30 nastąpi zakończenie nabożeństwa.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec lub lampionów, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Udział w organizowanych w Gdyni i Gdańsku Drogach Krzyżowych wydaje się dzisiaj szczególnie ważny, bowiem w tym samym czasie na ulicach obu miast będą protestowali zwolennicy aborcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama