Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

- Pragniemy uczcić pamięć tych 96 osób, ze śp. prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim na czele, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w służbie ojczyźnie - mówi ks. kan. Krzysztof Czaja, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach.

Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni (ul. Makuszyńskiego 2) zaprasza na obchody 8. rocznicy tragedii smoleńskiej z udziałem wojskowej asysty honorowej. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w niedzielę 8 kwietnia o godz. 12.

Po Eucharystii uczestnicy udadzą się pod Epitafium Smoleńskie na zewnątrz kościoła, gdzie po okolicznościowych wystąpieniach zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

- Nie bawimy się w politykę - podkreśla proboszcz. - Jako chrześcijanie chcemy modlić się za tych naszych braci i siostry, którzy przed 8 laty, w sobotę rano 10 kwietnia, wyszli ze swoich domów i już do nich nie wrócili. Chcemy się modlić o Boże miłosierdzie dla nich, bo wielu z nich tej modlitwy bardzo potrzebuje - dodaje.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama