Spotkanie z nawróconym gangsterem

- Wielu młodych ludzi fascynuje się dzisiaj ciemną stroną życia. Mylnie uważają, że dobro jest zbyt słabe, a w życiu trzeba ustawić się po stronie silniejszych - mówi ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

"Ewangelia gangstera" to temat kolejnego Wieczoru Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek 20 kwietnia w gdańskiej parafii św. Franciszka z Asyżu (ul. Kartuska 186).

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Paweł Cwynar, były gangster, wielokrotny recydywista, który za kratami spędził łącznie kilkanaście lat. Pewnego dnia, podczas kolejnej odsiadki w więzieniu, zaczął czytać Pismo Święte i zapragnął zmienić swoje życie.

- Chcemy pokazać młodym, że osoby, które świadomie wybierają życie niezgodne z prawem, muszą ponieść konsekwencje swoich czynów - tłumaczy ks. Nowak. - To może wpłynąć na ich dalsze życie, karierę, marzenia. Odsiadka w więzieniu może zamknąć wiele dróg realizacji - dodaje duszpasterz. - Nasz gość, nawrócony gangster, to człowiek, który jest świadkiem jednocześnie ciemnej i jasnej strony życia - mówi ks. Krzysztof. - On opowie nam w piątek, jak bardzo ta ciemna strona jest niszcząca oraz jak można się z tego wydźwignąć - wyjaśnia.

Spotkanie z nawróconym gangsterem   Wieczory Modlitwy Młodych od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Wieczory Modlitwy Młodych zapoczątkowane zostały przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży w październiku 2012 roku. Spotkania za każdym razem odbywają się w innej parafii archidiecezji gdańskiej. W programie każdego WMM przewidziane są m.in.: śpiewy, uwielbienie Jezusa, blok ewangelizacyjny, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

Program spotkania

19.00 - śpiew, uwielbienie Jezusa
19.45 - przedstawienie grup
20.00 - rozpoczęcie bloku ewangelizacyjnego - konferencja Pawła Cwynara
21.30 - kawa, ciasto, czas spotkania
22.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo uczestników
22.45 - modlitwa nad uczestnikami (okazja do modlitwy wstawienniczej)
00.00 - zakończenie spotkania

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..