Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Kacper Płażyński kandydatem PiS na prezydenta Gdańska

To 29-letni adwokat, syn tragicznie zmarłego marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego.

Prawo i Sprawiedliwość 26 kwietnia ogłosiło kandydatów na prezydentów dużych miast. W Gdańsku został nim Kacper Płażyński.

K. Płażyński urodził się 1989 roku i jest synem Macieja Płażyńskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej wojewody pomorskiego i marszałka Sejmu. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Do Prawa i Sprawiedliwości zapisał się po wygranych przez tę partię wyborach parlamentarnych w 2015 r. Obecnie jest menadżerem w Energa SA.

Mecenas Płażyński znany jest z zaangażowania w kilku społecznych akcjach w Gdańsku. Jedną z nich była głośna sprawa płatnych parkingów w pasie nadmorskim w Brzeźnie. Zaangażował się również w obronę terenów po klubie Gedania we Wrzeszczu.

Przypomnijmy, że oprócz K. Płażyńskiego możliwymi kandydatami z ramienia PiS byli Karol Nawrocki (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej) oraz Kazimierz Smoliński (poseł).

Znanymi kandydatami na fotel prezydenta miasta są już Paweł Adamowicz, urzędujący prezydent, oraz Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej. Wciąż nie znamy kandydata Platformy Obywatelskiej, ale nazwisko powinno być ujawnione już w najbliższych dniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama