Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pytania nie były łatwe

Znamy laureatów etapu archidiecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego.

Zakończył się etap archidiecezjalny tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

- Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych musieli wykazać się znajomością Księgi Psalmów,  Listu do Galatów oraz Listu do Filipian. Pytania w tym roku nie należały do łatwych. W etapie diecezjalnym uczestniczyło 20 szkół, a  gęste sito wyłoniło 30 finalistów, którzy przekroczyli minimum 50 proc. wymaganej puli punktów - mówi Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Gdańsku.

Laureatami zostali: Mikołaj Pachniewski z LO nr 3 w Gdańsku (I miejsce), Oskar Stachowski z LO nr 3 w Gdyni (II miejsce),  Aleksandra Rumińska z LO nr 3 w Gdańsku (III miejsce). Kolejne miejsca zajęli Marek Gajewski z LO nr 3 w Gdańsku, Alicja Szymczak z LO nr 9, Karolina Literska z LO nr 2 oraz Aleksandra Plichta z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.

Patronem honorowym etapu diecezjalnego był abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama