Nowy numer 42/2019 Archiwum

Obowiązek troski o świat

Jak co roku w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na kalwarii zgromadziły się tysiące ludzi. Na uroczystości przybyli pielgrzymi z całej archidiecezji.

Eucharystii przed kościołem Trzech Krzyży przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, który również wygłosił homilię. – Dzisiejsze biblijne treści uświadamiają nam obowiązek troski o współczesny świat. Słowa Chrystusa pozwalają nam odsunąć na bok fałszywe pojęcia tolerancji, byśmy przypadkiem nie usprawiedliwiali nimi naszego lenistwa w trosce o tych, którzy mogą być potępieni – mówił biskup.

Na zakończenie uroczystości odbyło się pożegnanie pielgrzymek powracających do swoich miejscowości. Towarzyszył mu specyficzny dla duchowości Kaszub gest tzw. pokłonu feretronów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama