GN 43/2020 Archiwum

Ewangelizacja mentalności

W Gdańsku i Rumi będzie głośno i z dużą dawką pozytywnej energii.

Organizatorzy imprez „Katolicy na ulicy” i koncertu uwielbienia „Bogu – Chwała!”, które odbędą się w Boże Ciało, zadbali o moc duchowych wrażeń.

Gdańsk

Po raz kolejny na Długim Targu zagoszczą „Katolicy na ulicy”. To wydarzenie, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, gromadzi co roku setki osób, które świadczą o Chrystusie.

– Nasze spotkanie będzie miało charakter koncertu uwielbieniowego z modlitwą za miasto oraz za uczestników – mówi ks. Zbigniew Wądrzyk, dyrektor gdańskiej SNE i koordynator akcji. Tegoroczne hasło to: „Jezus Chrystus – pokój bez granic”. Ze sceny popłynie nie tylko muzyka w wykonaniu znanego z poprzednich edycji zespołu Lifesong, ale również świadectwa. – Chcemy powiedzieć wszystkim głośno, że Chrystus, który przychodzi do współczesnego człowieka, nie chce go potępić, ale dać mu swój pokój – mówi dyrektor. W trakcie spotkania nie zabraknie również wsparcia ze strony biorących udział w akcji księży. – Będzie można do nich podejść, usiąść i porozmawiać albo poprosić o modlitwę. Wszystko po to, aby ten dar pokoju rozlewał się w sercach ludzi w miejscu, gdzie się może tego wcale nie spodziewają, czyli w samym sercu ruchliwego miasta – wyjaśnia ks. Wądrzyk. Dodaje, że to wydarzenie ma charakter ewangelizacji mentalności. – „Katolicy na ulicy” to pokazanie, że Bóg jest obecny w przestrzeni publicznej i w relacjach międzyludzkich – On zbawia człowieka w jego codzienności. Daje pokój, którego tak bardzo nam wszystkim dzisiaj potrzeba – wyjaśnia koordynator.

Rumia

To już 4. edycja odbywającego się pod patronatem „Gościa Niedzielnego” koncertu uwielbienia „Bogu – Chwała!”. Przygotowania do tej imprezy trwają cały rok. – Tym razem wykonamy więcej piosenek z Bożym powerem, które będą okazją do radosnego przeżycia uwielbienia – wyjaśnia Krzysztof Gatz, jeden z organizatorów. Trzonem chóru pod batutą Weroniki Korthals, który co roku porywa publiczność do uwielbienia Boga, są członkowie trzech diakonii muzycznych z Rumi, Redy i okolic. W nadchodzącej edycji ich szeregi zasilą również osoby z zewnątrz. Wydarzenie zapowiada się naprawdę ciekawie nie tylko ze względu na profesjonalne nagłośnienie, dużą scenę i świetną muzykę na żywo. – Tym razem gospodarzem miejsca będzie Jezus Eucharystyczny, gdyż za sceną przez cały koncert będzie trwała adoracja, a spotkanie zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i wspólne odśpiewanie „Te Deum” – mówi K. Gatz. „Bogu – Chwała!” to bardzo radosny, pełen dobrej energii raban. Do udziału w nim zaproszone są całe rodziny – starsi i młodsi, bo każdy się tutaj odnajdzie. W trakcie koncertu nie zabraknie również okazji do spowiedzi, rozmowy z kapłanem, a także możliwości pomodlenia się nad daną osobą przed Najświętszym Sakramentem. Podobnie jak w latach poprzednich uwielbienie odbędzie się na rumskim boisku MOSiR. – Papież Franciszek wielokrotnie zwracał się do nas, aby wyjść z naszą wiarą na ulice, do tych osób, które do kościoła najprawdopodobniej nie pójdą, i świadczyć o Jezusie. „Bogu –Chwała!” jest pozytywną odpowiedzią na to wezwanie – podkreśla K. Gatz.

Bądź z nami

„Katolicy na ulicy” – start imprezy o godz. 17 na Długim Targu. Koncert „Bogu – Chwała!” – start imprezy o godz. 18 na terenie MOSiR w Rumi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama