Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gdańska radna chce odwołania marszu równości

List w tej sprawie, podpisany przez prawie 800 osób, został wysłany do wojewody pomorskiego.

"Domagamy się postawienia zdecydowanej tamy propagowaniu dewiacji seksualnych" - napisała Anna Kołakowska, radna Prawa i Sprawiedliwości, w liście do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha w związku z planowanym marszem środowisk LGBT w Gdańsku (26 maja). Pod dokumentem podpisało się prawie 800 osób, w tym członkowie Stowarzyszenia "Godność".

"Zwracamy się prośbą o zakazanie tegorocznej parady równości. To kolejny krok, w którym środowisko LGBT planuje przejść ulicami miasta w celu rozpowszechniania dewiacyjnych zachowań seksualnych. W ostatnim czasie możemy obserwować zwiększone wysiłki środowisk LGBT zmierzające do podważenia tradycyjnego modelu rodziny i do przekonania młodego pokolenia o nieskrępowanej niczym swobodzie zachowań seksualnych" - czytamy w liście.

Wśród zagrożeń, które mają miejsce w Gdańsku, autorzy listu wymieniają m.in. publikację "Zdrovve love", w której "zachęca się młodzież do masturbacji, dewiacyjnej aktywności seksualnej, a nawet przyznaje się jej prawo do »wyboru płci«. Innym przykładem mogą być odbywające się w ECS tzw. panele dyskusyjne, których celem jest włączenie Gdańska do tzw. federacji tęczowych miast".

"Brak reakcji na działalność organizacji homoseksualnych skutkuje swoistym homoterrorem (...). Nie zgadzamy się na to jako katolicy, rodzice i obywatele" - piszą sygnatariusze listu.

Jak zapowiadają przeciwnicy parady równości, manifestacja środowisk LGBT spotka się z kontrdemonstracją.

Małgorzata Sworobowicz, rzecznik wojewody, informuje, że pismo wpłynęło, ale D. Drelich jeszcze się do niego nie odniósł.

"Związki partnerskie lub małżeństwa zostały przyjęte w większości krajów europejskich, także o korzeniach katolickich - w Irlandii, Włoszech czy Hiszpanii. Nie ma powodu, aby prawo nie chroniło miłości dwojga ludzi tej samej płci także w Polsce" - piszą organizatorzy marszu równości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama