Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ewangelizacja na ulicach miast

Organizatorzy imprez "Katolicy na ulicy" i koncertu uwielbienia "Bogu - Chwała!", które odbędą się w Boże Ciało, zadbali o moc duchowych wrażeń.

Jezus Chrystus - pokój bez granic. Pod takim hasłem na Długim Targu odbędzie się 19. edycja ewangelizacji ulicznej "Katolicy na ulicy". To wydarzenie, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, gromadzi co roku setki osób, które świadczą o Chrystusie.

- W tym roku nie będzie elementów festynowych, za to przewidujemy więcej modlitwy, szczególnie psalmami, bo to one zapowiadają Króla Pokoju - mówi ks. Zbigniew Wądrzyk, dyrektor gdańskiej SNE i koordynator akcji.

Ze sceny popłynie nie tylko muzyka w wykonaniu znanego z poprzednich edycji zespołu Lifesong, ale również świadectwa. - Chcemy powiedzieć wszystkim głośno, że Chrystus, który przychodzi do współczesnego człowieka, nie chce go potępić, ale dać mu swój pokój - mówi dyrektor.

Koordynator zachęca do aktywnego włączenia się w wydarzenie. - Zapraszamy, aby wejść na scenę i podzielić się swoim świadectwem, modlitwą lub głoszeniem. Bo "Katolicy na ulicy" mają charakter ewangelizacji mentalności. To pokazanie, że Bóg jest obecny w przestrzeni publicznej i w relacjach międzyludzkich. On zbawia człowieka w jego codzienności. Daje pokój, którego tak bardzo nam wszystkim dzisiaj potrzeba - wyjaśnia koordynator.

W trakcie spotkania nie zabraknie również wsparcia ze strony biorących udział w akcji księży. - Będzie można do nich podejść, usiąść i porozmawiać albo poprosić o modlitwę. Wszystko po to, aby ten dar pokoju rozlewał się w sercach ludzi w miejscu, gdzie się może tego wcale nie spodziewają, czyli w samym sercu ruchliwego miasta - wyjaśnia ks. Wądrzyk.

W Rumi po raz 4. - pod patronatem "Gościa Niedzielnego" - odbędzie się koncert uwielbienia "Bogu - Chwała!", czyli bardzo radosny, pełen dobrej energii raban, do udziału w którym zaproszone są całe rodziny - starsi i młodsi, bo każdy się tutaj odnajdzie.

- Tym razem wykonamy więcej piosenek z Bożym powerem, które będą okazją do radosnego przeżycia uwielbienia - wyjaśnia Krzysztof Gatz, jeden z organizatorów. Trzonem chóru pod batutą Weroniki Korthals, który co roku porywa publiczność do wielbienia Boga, są członkowie trzech diakonii muzycznych z Rumi, Redy i okolic. W nadchodzącej edycji ich szeregi zasilą również osoby z zewnątrz.

Wydarzenie zapowiada się naprawdę ciekawie nie tylko ze względu na profesjonalne nagłośnienie, dużą scenę i świetną muzykę na żywo. - Gospodarzem miejsca będzie Jezus Eucharystyczny, gdyż za sceną przez cały koncert będzie trwała adoracja, a spotkanie zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i wspólne odśpiewanie "Te Deum" - wyjaśnia K. Gatz.

W trakcie koncertu nie zabraknie również okazji do spowiedzi, rozmowy z kapłanem, a także możliwości pomodlenia się nad daną osobą przed Najświętszym Sakramentem.

Bądź z nami!

  • "Katolicy na ulicy" - start imprezy o godz. 17 na Długim Tagu;
  • koncert "Bogu - Chwała!" - start imprezy o godz. 18 na terenie MOSiR w Rumi.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama