W czasie homilii metropolita gdański podkreślił, że na każdy jubileusz składają się trzy rzeczy. – Są to czasy, ludzie i zdarzenia. Dlatego dzisiejsza uroczystość jest okazją do szczególnych podziękowań wszystkim bohaterom powstania tej parafii i wzniesienia świątyni – mówił arcybiskup. Podkreślił, że pamięć należy się śp. abp. Tadeuszowi Gocłowskiemu, który w trosce o systematyczną służbę liturgiczną i opiekę duszpasterską nad tutejszymi mieszkańcami 1 czerwca 1993 roku erygował parafię, wydzieloną z władysławowskiej parafii Wniebowzięcia NMP.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








