Śladami bł. Doroty

- Idziemy do Mątowów Wielkich już po raz piąty, bo ufamy, że poprzez orędownictwo bł. Doroty doświadczymy wielu Bożych łask - mówi ks. kan. Krzysztof Ławrukajtis, organizator 5. pieszej pielgrzymki śladami bł. Doroty.

Dwudniowa piesza pielgrzymka do Mątowów Wielkich (diecezja elbląska), miejsca urodzenia bł. Doroty, wyruszy w piątek 1 czerwca, po Mszy św. o godz. 6.30 odprawionej w bazylice Mariackiej.

- Jest to zaproszenie i propozycja dla każdego, kto pragnie doświadczyć Pana Boga inaczej niż w takiej normalnej rzeczywistości, czyli na drodze pielgrzymiej - mówi ks. kan. Krzysztof Ławrukajtis.

Bł. Dorota jest patronką mieszkańców Pomorza, różańca świętego, kobiet i trudnych małżeństw. Przez większość swojego życia mieszkała wraz z rodziną przy ul. Długiej w Gdańsku. W swoim małżeństwie doświadczyła wielu cierpień. Jej mąż był alkoholikiem, który się nad nią znęcał. Mimo to modliła się za męża i swoją postawą wpłynęła na jego nawrócenie.

- Bł. Dorota swoim przykładem uczy nas dzisiaj oddawania życia za innych - podkreśla ks. Krzysztof. - Ufamy, że poprzez przymilne serce bł. Doroty Pan Bóg ofiaruje nam wszelkie łaski - dodaje.

Śladami bł. Doroty   - Warto wziąć udział w naszej 2-dniowej pielgrzymce. Osoby, które nigdy nie pielgrzymowały na pewno dadzą radę. Mamy długie postoje, opiekę medyczną i doskonałe zaplecze organizacyjne - podkreśla ks. kan. K. Ławrukajtis Agnieszka Lesiecka /Foto Gość Pierwszego dnia pątnicy odwiedzą: Przejazdowo, Wiślinkę, Trzcińsko, Kiezmark, Ostaszewo i Nową Cerkiew (miejsce noclegu).

Drugiego dnia przejdą przez: Boręty, Lisewo, Kończewice, by o 16 wziąć udział w uroczystej Mszy św. w Mątowach Wielkich. Powrót autokarem do Gdańska w sobotę, 2 czerwca, około godz. 17. Zapisy w trakcie pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..