Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Katolicy na ulicy przejdź do galerii

Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji "Jezus żyje" po raz kolejny zaprosiło na ewangelizacyjną imprezę.

Akcja "Katolicy na ulicy" na stałe wpisała się w kalendarz trójmiejskiego życia kulturalnego i obchodów Bożego Ciała w Gdańsku.

Główne przesłanie tegorocznego spotkania dotyczyło pokoju. Stąd hasło: "Jezus Chrystus - pokój bez granic".

- Chcemy, powiedzieć wszystkim głośno, że Chrystus, który przychodzi do współczesnego człowieka, nie chce go potępić, ale dać mu swój pokój i go zbawić - mówi ks. Zbigniew Wądrzyk, dyrektor gdańskiej SNE i koordynator akcji.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się zrezygnować z elementów festynowych, które zastąpili sporą dawką modlitwy, szczególnie psalmami. - To one zapowiadają Króla Pokoju, dlatego ze sceny płynęła nie tylko muzyka w wykonaniu znanego z poprzednich edycji zespołu Lifesong oraz DJ Fali, ale również świadectwa - dodaje koordynator.

Wydarzenie, które odbyło się na Długim Targu przy Bramie Zielone, wzbudziło spore zainteresowanie. Oprócz osób, które celowo przyszły na koncert, były też takie, które przystawały na chwilę. - Nie wiem, jak Jezus zadziała w ich sercach. Ta ewangelizacyjna akcja może być ziarenkiem, z którego zacznie kiełkować Boże dobro - mówi k. Jan Kucharski, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku.

Ksiądz Kucharski od wielu lat włącza się w akcję. Także tym razem można było do niego podejść i porozmawiać. - Ludzie korzystają z tej możliwości, czasami jest to krótka pogawędka, innym razem spowiedź. Dlatego warto organizować takie uliczne ewangelizacje, kiedy to wychodzimy poza kościelne mury, by świadczyć o Jezusie i robić Boży raban - wyjaśnia.

Niedaleko sceny stanął niecodzienny "pomnik" złożony z żywych osób, który przyciągał spojrzenia przechodniów. Niektórzy zatrzymywali się na dłużej, inni robili zdjęcia, a jeszcze inni chcieli się dowiedzieć, co przedstawia. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzili ewangelizatorzy, w tym Asia. - Ten "pomnik" pokazuje, że nawet, jeśli grzech odciśnie na naszym życiu piętno, to Bóg się od nas nie odwróci. Kocha nas i czeka, byśmy przyjęli Jego miłość - wyjaśnia Asia.

- Sporo jest w dzisiejszym świecie zamętu. Dużo się dzieje i łatwo się w tym wszystkim pogubić. Dlatego wybrałam życie z Bogiem, bo tylko On może przynieść pokój w moim sercu i życiu - mówi Natalia, jedna z uczestniczek akcji.

Inicjatywa "Katolicy na ulicy" organizowana jest od czasu wizyty św. Jana Pawła II na Wybrzeżu w 1999 r. Od tego momentu wydarzenie niezmiennie gromadzi tysiące uczestników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama