Nowy numer 3/2021 Archiwum

Muzyka Duszy przejdź do galerii

Trwają Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Muzyka Duszy", będące doskonałą okazją do nauki śpiewu, w szczególności liturgicznego. To także sposobność do pogłębienia swojej wiary.

- Muzyka liturgiczna nie jest oprawą liturgii. Jest ona tej liturgii integralną częścią. Warto zatem, abyśmy tę liturgię sprawowaną muzyką wynieśli na możliwie wysoki poziom - mówią organizatorzy.

Przedsięwzięcie realizują osoby, dla których jakość sprawowania liturgii, a w szczególności śpiewu liturgicznego ma duże znaczenie. Postanowili zapoczątkować warsztaty muzyki liturgicznej. Do współpracy przyłączyli się gdańscy dominikanie, którzy są głównym organizatorem, a zarazem patronem tego przedsięwzięcia.

Warsztaty prowadzą fachowcy od emisji głosu, śpiewu w wielogłosie, a także znani kompozytorzy, m.in. Paweł Bębenek, Ula Rogala, s. Karen Trafankowska CFSN, o. Dawid Kusz OP, Krzysztof Dudzik, Wiktoria Batarowska i Olga Trzebicka.

Na program warsztatów składają się zajęcia ze śpiewu wielogłosowego, indywidualne zajęcia z emisji głosu oraz część duszpasterska: Msze św., konferencje, spowiedzi, rozmowy indywidualne, a także nagranie tzw. chóru wirtualnego uczestników warsztatów.

W programie warsztatów znajdują się również koncerty, na które organizatorzy zapraszają nie tylko uczestników, ale również mieszkańców miasta i turystów.

Najbliższy koncert obędzie się w sobotę 2 czerwca w kościele św. Jana przy ul. Świętojańskiej w Gdańsku. Wystąpią: Agnieszka Musiał i Adam Krylik, a także "Atom String Quartet" i zespół instrumentalny Jana Smoczyńskiego. Wstęp wolny.

Podobnie jak poprzednio, warsztaty rozpoczęły się w Boże Ciało i potrwają do niedzieli 3 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama