Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bądź za życiem!

- Dzisiaj potrzeba jasnego głosu, że my, jako chrześcijanie, którzy naśladują Chrystusa i chcą iść Jego drogą, zawsze jesteśmy za życiem, nie tylko w słowach, ale i w czynach - zachęca do udziału w 9. Marszu dla Życia i Rodziny ks. kan. Krzysztof Ławrukajtis.

W niedzielę 10 czerwca już po raz 9. ulicami Gdańska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Pochód rozpocznie się o godz. 15 na pl. Solidarności, przy pomniku Trzech Krzyży, a zakończy w bazylice Mariackiej modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych.

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie będzie dziękczynieniem za 31. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Trójmieście oraz promocją wartości rodziny i życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Głównym hasłem tegorocznego Marszu będzie parafraza słów Prymasa Tysiąclecia: "Polska rodziną silna" - "Naród rodziną silny".

- Gdańskie Marsze dla Życia i Rodziny są piękną tradycją - mówi senator Antoni Szymański. - Podtrzymajmy tę tradycję, przychodząc na marsz, który odbędzie się w tym roku 10 czerwca. Przyjdźmy z naszymi znajomymi, przyjaciółmi. Przyjdźmy całymi rodzinami - zaprasza polityk. - Przyjdźmy, żeby odnowić przyjaźnie i wysłuchać ciekawych wystąpień. Przyjdźmy, żeby zamanifestować nasze przywiązanie do wartości rodzinnych - dodaje.

Głównymi organizatorami tegorocznego marszu są Stowarzyszenie "Civitas Christiana" i Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. Partnerem wydarzenia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź objął 9. Marsz dla Życia i Rodziny patronatem honorowym. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje "Gość Niedzielny".

Więcej informacji na stronie www.marszzycia.civitaschristiana.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama