Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wichura na Pomorzu. Obyło się bez ofiar

W wyniku silnego wiatru, jaki w czwartek po południu przeszedł nad regionem pomorskim, bez prądu było ok. 4 tys. odbiorców. Na terenie województwa straż pożarna interweniowała 221 razy.

Prąd udało się przywrócić już we wszystkich miejscowościach, w których szalała wichura.

- Straż pożarna wyjeżdżała w większości do powalonych wiatrem drzew lub konarów, które tarasowały drogi. Uszkodzeniu uległy także dachy budynków, w tym dwóch mieszkalnych. Wszelkie skutki wichury usuwane były na bieżąco - informuje st. kpt. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.

- W wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał, nie było, na szczęście, ofiar śmiertelnych. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: kościerskim, gdańskim, tczewskim, kwidzyńskim, starogardzkim - wylicza rzecznik.

Upadające drzewa i konary powodowały uszkodzenia napowietrznych linii energetycznych. W kulminacyjnym momencie nie pracowało ok. 180 stacji średniego napięcia, a prądu pozbawionych było ok. 4 tys. odbiorców, głównie z regionu Kartuz, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama