Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mundurowi potrzebni od zaraz

- Policjanci, jak zwykle, mają swoje stanowisko na Targach Zbrojeniowych. Pokazujemy tutaj różne ciekawe aspekty naszej pracy, ale także zachęcamy do wstąpienia do Policji - mówi nadkom. Maciej Stęplewski z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Na Targach Zbrojeniowych, które właśnie zakończyły się w Gdańsku, swoje stoiska miały wszystkie niemal działające na Wybrzeżu służby mundurowe. - Pokazujemy zwiedzającym, na czym polega nasza praca. Mamy tu także ulotki, które można przekazać myślącym o pracy w Policji. A dla nas jest to także okazja do spotkań z innymi służbami - mówi nadkom. Stęplewski.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko przygotowane przez 7 Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. Zwiedzający mogli zapoznać się z warunkami i charakterem służby w OT, wziąć do ręki nowoczesny karabinek MSBS Grot z optyką termowizyjną, ale także zapoznać się z tradycjami Armii Krajowej, do której w swoim etosie nawiązuje formacja.

Mundurowi potrzebni od zaraz   - Zależy nam, żeby nasi ochotnicy rozpoczęli szkolenie jak najszybciej - zaznacza kmdr ppor. nawig. Dariusz Demski. ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Nasza brygada jest obecnie na etapie tworzenia. Powstaje właśnie 71 batalion w Malborku. We wrześniu rozpoczniemy pierwsze 16-dniowe szkolenie. Dlatego korzystamy z każdej nadarzającej się okazji, aby przedstawić naszą ofertę wszystkim mieszkańcom Pomorza, którzy zainteresowani są terytorialną służbą wojskową - wyjaśnia kmdr ppor. nawig. Dariusz Demski, oficer prasowy 7 BOT.

- W następnej kolejności powstanie batalion w Słupsku. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Słupska nie mogą już teraz rozpoczynać służby w Malborku. Z chwilą, kiedy otworzymy batalion na miejscu, mieszkańcy tego miasta i okolic przeniosą się do batalionu powstałego na ich terenie. Będą mieli jednak już ciągłość służby od momentu stawienia się w Malborku - podkreśla D. Demski.

- Wysługa jest tutaj bardzo ważna, bo etap szkolenia każdego żołnierza podzielony jest na bloki. Pierwszy rok to szkolenie podstawowe, drugi to szkolenie specjalistyczne. Trzeci poświęcony jest zgrywaniu całego pododdziału. Im szybciej więc chętni zaczną się szkolić, tym szybciej osiągną gotowość do działania - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama