Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dwa Teatry na 100-lecie

W Sopocie od 29 czerwca do 2 lipca trwa 18. Festiwal "Dwa Teatry", nazywany świętem twórców i wielbicieli słuchowisk oraz spektakli telewizyjnych.

W bogatym programie festiwalu można znaleźć: przesłuchania konkursowe słuchowisk Teatru Polskiego Radia i pokazy konkursowe spektakli Teatru Telewizji, które odbywają się w sopockim Multikinie. W Państwowej Galerii Sztuki można spotkać się z twórcami, aktorami oraz tegorocznymi laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu, przyznawanej za wybitne kreacje aktorskie - Barbarą Krafftówną i Franciszkiem Pieczką. Wydarzeniu towarzyszą także koncerty i dodatkowe pokazy spektakli, m.in. w Gdyńskim Centrum Filmowym i w Muzeum II Wojny Światowej.

Motywami przewodnimi tegorocznego festiwalu są 100-lecie niepodległości i Rok Herbertowski. Z tej okazji w Sopotece odbywają się "Słuchowiska na stulecie Niepodległej", na ulicach aktorzy czytają wiersze Herberta, a w niedzielę 1 lipca o godz. 12 na pl. Kuracyjnym w Sopocie będzie można zobaczyć "słuchowisko na żywo" według tekstu Z. Herberta "Lalek" w reżyserii Dariusza Błaszczyka.

- Tak się składa, że od kilku lat przełom czerwca i lipca spędzam w Sopocie. Jednak dopiero rok temu po raz pierwszy zdecydowałam się odwiedzić sopockie Multikino, by uczestniczyć w festiwalowym przedstawieniu. Spodobało mi się bardzo. Dlatego również w tym roku postanowiłam uczestniczyć w pokazach festiwalowych - mówi pani Katarzyna z Krakowa.

Jak podkreślają organizatorzy, na pokazy i przesłuchania konkursowe oraz imprezy towarzyszące wstęp dla widzów jest wolny.

Program Festiwalu "Dwa Teatry" 2018 można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama