Nowy numer 32/2020 Archiwum

Gdańscy katolicy za życiem

Porozumienie na rzecz obrony Rodzin i inicjatywa Odpowiedzialny Gdańsk opowiadają się za zakazem aborcji eugenicznej.

W związku z sejmowymi pracami nad ustawą mającą objąć ochroną dzieci zagrożone aborcją eugeniczną, gdańskie środowiska związane z obroną życia nienarodzonych wystosowały oświadczenie określające jasno ich stanowisko.

Stwierdzono w nim, że "biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych, jako konstytucyjne prawo do życia".

Wszystkim, którym projekt mógł wydawać się niewystarczający, przypomnieli nauczanie Św. Jana Pawła wyrażone w encyklice Evangelium vitae: "Jeśli nie byłoby możliwe odrzucenie lub całkowite zniesienie ustawy o przerywaniu ciąży, parlamentarzysta (…) postąpiłby słusznie, udzielając swego poparcia propozycjom, których celem jest ograniczenie szkodliwości takiej ustawy i zmierzających w ten sposób do zmniejszenia jej negatywnych skutków na płaszczyźnie kultury i moralności publicznej" - napisali sygnatariusze oświadczenia.

Zaznaczali także, że ustawa wraz z "Rządowym programem Za Życiem, przewidującym konkretne wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci chore, będzie znaczącym postępem w dziele budowania cywilizacji życia i miłości w naszej Ojczyźnie".

- Z pewnym rozczarowaniem przyjąłem informację, że komisja odesłała projekt ustawy do dalszych prac w podkomisji. To oznacza odsunięcie w czasie sprawy, która wydaje się być oczywistą - mówi Waldemar Jaroszewicz z gdańskiego oddziału stowarzyszenia "Civitas Christiana".

- Sprawa aborcji eugenicznej nie powinna budzić jakichkolwiek kontrowersji. Zwolennicy aborcji eugenicznej wymyślają jakieś karkołomne scenariusze, tymczasem bardzo często zdarza się, że już samo domniemanie uszkodzenia, bądź podejrzenie o nieuleczalną chorobę płodu powoduje, że lekarze od razu proponują kobietom aborcję. Bardzo często propozycje te mają charakter szantażu moralnego i emocjonalnego wobec matek, które dowiedziały się, że być może urodzą chore dziecko. Wielokrotnie okazywało się, że takie podejrzenia choroby dziecka się nie sprawdzały - dodaje Jaroszewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama