Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W zgodzie z grawitacją

O kontrowersyjnym „Modelu na rzecz Równego Traktowania”, polskiej tolerancji oraz prawie powszechnego ciążenia mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Ks. Rafał Starkowicz: Przegłosowany ostatnio przez Radę Miasta Gdańska „Model na rzecz Równego Traktowania” budzi – nie tylko na Wybrzeżu – wiele wątpliwości. Jak Pan Wojewoda ocenia tę uchwałę?

Dariusz Drelich: Każdy człowiek – niezależnie od tego, jak żyje – pragnie, by szanowana była jego godność. To zupełnie naturalne dążenie. Jeżeli przy jego realizacji nie narusza prawa państwowego, praw, wolności oraz godności innych osób, należy mu w tym pomagać. Jednakże głosy towarzyszące zarówno sposobowi procedowania uchwały, przebiegu konsultacji społecznych czy jej domniemanym celom mogą i powinny napawać niepokojem. Jeżeli jest tak, że ma ona nie tyle zapewnić możliwość godnego życia wszystkim obywatelom, ile spowodować, że w sposób uprzywilejowany traktować będziemy osoby o orientacji innej niż heteroseksualna, nie można się na to zgodzić. Nie można w imię praw tych mniejszości odebrać prawa do swobodnego kształtowania dzieci, jakie przynależy ich rodzinom. Zastrzeżenia dotyczące „Modelu” nie dotyczą oczywiście spraw bezdyskusyjnie słusznych, takich jak pomoc ubogim, niepełnosprawnym czy starszym. Ale, jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma