Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Bakterie coli i enterokoków w Kosakowie

Przeprowadzone przez sanepid badania ujawniły w sieci wodociągowej bakterie coli i enterokoków. Inspekcja sanitarna zabroniła spożywania wody w części gminy Kosakowo. Woda dostarczana jest mieszkańcom w baniakach.

Miejscowy samorząd rozpoczął oczyszczanie wodociągów.

O wykryciu niebezpiecznych dla zdrowia bakterii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku poinformował w piątek. Stacja podała, że spożywanie wody zanieczyszczonej bakteriologicznie może być przyczyną zatruć pokarmowych lub innych zachorowań objawiających się zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.

Gmina Kosakowo informuje, że "mieszkańcy miejscowości Kosakowo, Pierwoszyno, osiedla Harmony w Dębogórzu i osiedla Anchoria w Mechelinkach mogą pobrać samodzielnie wodę do swoich pojemników w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębogórzu oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mostach, a także w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Pogórzu dzisiaj i jutro w godz. 13-18."

Woda dowożona jest w baniakach i taka sytuacja potrwa przynajmniej do poniedziałku.

Gmina poinformowała na swojej stronie internetowej, że "rozpoczęto działania naprawcze w związku z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym wody w miejscowości Kosakowo, Pierowszyno, a także na osiedlu Anchoria w Mechelinkach oraz osiedla Harmony w Dębogórzu - oczyszczanie [chlorowanie - przyp. red.] hydroforni i sieci wodociągowych". Woda będzie systematycznie spuszczana z hydrantów pożarowych.

Gmina prosi mieszkańców Kosakowa, Pierwoszyna, osiedla Anchoria w Mechelinkach oraz osiedla Harmony w Dębogórzu o spuszczanie wody w kranach oraz w sanitariatach w celu filtracji sieci wodociągowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama