Nowy numer 32/2020 Archiwum

Duży pożar w Gdańsku

We wtorek 17 lipca ok. godz. 12 pojawił się ogień na terenie Zakładu Nowych Budów Stoczni "Nauta" w Gdańsku.

Ogień objął całą halę magazynową zlokalizowaną przy ul. Niterów. Nad terenami stoczniowymi unosi się gęsty dym. Jest on widoczny z daleka.

Na miejscu zdarzenia pracowało 13 zastępów straży pożarnej. Gęste zadymienie spowodowane jest faktem, że w płonącej hali składowane były farby.

Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, poinformował, że nie ma doniesień o ewentualnych poszkodowanych.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega, by nie przebywać w rejonach zadymionych spowodowanym pożarem magazynu z materiałami chemicznymi na terenach stoczniowych w Gdańsku. Zaleca się również szczelne zamknięcie okien we wszystkich budynkach mieszkalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama