Nowy numer 43/2020 Archiwum

Martwy wieloryb na Mierzei Wiślanej

W piątek rano na Mierzei Wiślanej, a dokładnie na plaży koło Kątów Rybackich, znaleziono martwego wieloryba. To trzeci taki przypadek w ostatnich 40 latach.

Jak poinformował Urząd Morski w Gdyni, "w godzinach rannych kierownik Obwodu Ochrony Wybrzeża w Sztutowie, placówki Urzędu Morskiego w Gdyni, otrzymał informację od lokalnego koordynatora WWF o zaobserwowanym na brzegu morskim martwym wielorybie. Zostały podjęte działania, polegające na wygrodzeniu miejsca zalegania wieloryba, podjęcia go i wywiezienia z plaży".

Szacowany ciężar wieloryba to ok. 3 tony, a długość - ok. 5 m. Dla porównania - wieloryb znaleziony na wysokości plaży w Stegnie w 2015 roku ważył 20 ton.

Ciało wieloryba zostało już usunięte z plaży koło Kątów Rybackich.

Działania podejmowane były we współpracy ze Stacją Morską w Helu, Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa oraz strażą pożarną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama