Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zakaz kąpieli w Trójmieście

Zakwit sinic jest powodem zamknięcia prawie wszystkich kąpielisk od Gdyni do Świbna włącznie. Informacja podana została przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.

W obrębie Trójmiasta jedyną plażą, która w tej chwili nie została objęta zakazem kąpieli z powodu sinic jest ta w Gdyni-Śródmieściu.

Nad otwartym morzem nie powinno się wchodzić do wody na kąpieliskach w Łebie, Jastrzębiej Górze, Helu, a także w Białogórze i Kuźnicy.

WSSE przypomina, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody.

Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypek na skórze po zaczerwienienie spojówek.

W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego w tym m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama