Nowy numer 38/2021 Archiwum

Znak dla świata

– Dzięki darom Ducha Świętego można odkryć to, co jest istotą chrześcijańskiego życia – mówił bp Zbigniew Zieliński.

Od Mszy św. w kościele NSPJ rozpoczęli 26 lipca swój pątniczy szlak uczestnicy XXXIII Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Eucharystii sprawowanej przez 12 kapłanów przewodniczył bp Zieliński. W homilii biskup podkreślał, że spotkanie z Bogiem dokonuje się na płaszczyźnie ludzkiego serca. Zaznaczył także, że aby spotkać się z Jezusem, potrzeba najpierw spotkania z samym sobą. Przestrzegał przed niebezpieczeństwem indywidualnego interpretowania prawd wiary i zasad moralnych. – Życie według własnych wyimaginowanych zasad sprawia, że rozmijamy się z Ewangelią – stwierdził hierarcha.

– Jesteście niezmiernym znakiem dla współczesnego świata. Wyruszajcie ubogaceni szczerymi pragnieniami i bogactwem wiary – mówił do pielgrzymów. – Św. Stanisław Kostka przypomniał, że mamy z odwagą szukać rzeczy wielkich i realizować je w życiu. Życzę, byście na tej pielgrzymce dostrzegli te wielkie rzeczy – dodał na zakończenie.

W lipcu z archidiecezji wyruszają aż trzy różne pielgrzymki. Dlaczego tak jest? – Mamy swoją tożsamość. Gdynia, która dawniej należała do diecezji chełmińskiej, trwa w łączności z Trójmiastem, ale zachowuje swoją duchowość. Jest tak od czasów powstania miasta, czyli od 1926 roku. Wystarczy zobaczyć, ilu kapłanów odprawia tę Mszę św. Nie wszyscy pójdą w pielgrzymce, ale chcą z biskupem wyprowadzić na trasę swoich pielgrzymów, którzy nie tylko modlą się we własnych intencjach, za ojczyznę, archidiecezję, ale także za nasze miasto – odpowiada ks. kan. Krzysztof Czaja, kierownik pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama