Nowy numer 37/2021 Archiwum

Szukają świadków historii

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, w ramach projektu notacji i działalności edukacyjnej, poszukuje świadków zbrodni dokonanych przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w czasie II wojny światowej.

Ideą projektu notacji, czyli archiwum historii mówionej, jest zgromadzenie jak największej liczby relacji świadków wydarzeń minionych lat. - Więźniów obozów koncentracyjnych, świadków masowych zbrodni na Polakach w czasie II wojny światowej, działaczy podziemia niepodległościowego po 1945 r., opozycjonistów, członków Solidarności i wielu innych - wylicza Jan Hlebowicz, rzecznik prasowy gdańskiego IPN.

Zaznacza, że relacje stanowią niezwykle cenne źródło historyczne. - W niektórych przypadkach pomagają historykom w odnalezieniu miejsc masowych zbrodni na Polakach, o których nie ma śladu w dokumentach - mówi.

Wszyscy, którzy zdecydują się opowiedzieć o tych wydarzeniach, proszeni są o kontakt z IPN Gdańsk. - Zapraszamy świadków do siedziby instytutu przy al. Grunwaldzkiej 216 lub prosimy o kontakt telefoniczny: (58) 669 40 24. Można także wysyłać maile na adres: katarzyna.underwood@ipn.gov.pl - dodaje J. Hlebowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama