Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wystarczy rozejrzeć się po mieszkaniu

Gdańska Spółdzielnia Socjalna, której jednym z głównych założeń jest umożliwienie osobom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym aktywizacji zawodowej, rozpoczyna nowy projekt, w który włączyć może się każdy.

- Już wkrótce zostanie przez nas otwarty przez sklep charytatywny "Z dobrej ręki". W sklepie będą sprzedawane przede wszystkim artykuły związane z wyposażeniem wnętrz - informuje Katarzyna Littwin, dyrektor Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej.

Swoją cegiełkę dołożyć może każdy - wystarczy dokładnie rozejrzeć się po mieszkaniu i oddać niepotrzebne albo "opatrzone" już rzeczy. - Zachęcamy darczyńców do przekazywania oryginalnych mebli, lamp, tekstyliów, obrazów, dekoracji, wyposażenia kuchni, dywanów, nakrycia stołów, porcelany - dodaje dyrektor.

Gdańska Spółdzielnia Socjalna do swojego sklepu przyjmie zarówno pojedyncze sztuki, jak i całe komplety. Zapewnia również odbiór mebli o dużych gabarytach. - Zależy nam, aby przekazywane przedmioty nie były zdewastowane. Z radością przyjmiemy wszystko, co nadaje się do dalszego użytku ­- podkreśla Jolanta Kruszewska z GSS.

Zyski z działalności sklepu będą przeznaczane w całości na aktywizację zawodową osób oddalonych od rynku pracy - na kursy i szkolenia.

Osoby, które chciałyby przekazać przedmioty do nowo powstającego sklepu charytatywnego, mogą skontaktować się z Gdańską Spółdzielnią Socjalną telefonicznie - (58) 341 33 78 - od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama