Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wspaniała akustyka i wyjątkowa atmosfera

W święto Wniebowzięcia NMP w bazylice Mariackiej odbędzie się koncert specjalny w ramach 41. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.

Festiwal wpisał się już na stałe w życie muzyczne Gdańska. W tym czasie zyskał spore grono stałych słuchaczy oraz sympatyków. W latach 1978-2017 na festiwalu zaprezentowało się ponad 300 wykonawców i zespołów z Polski i zagranicy.

Wspaniała akustyka oraz wyjątkowa atmosfera miejsca - największego w Europie ceglanego kościoła Mariackiego - gwarantują każdemu słuchaczowi szeroką gamę doznań estetycznych i muzycznych. Koncerty są niepowtarzalną okazją, by odwiedzić ten ważny ośrodek kulturalny, duchowy i historyczny, nazywany "koroną miasta Gdańska", a przy okazji usłyszeć niezwykłe brzmienie znajdujących się tam organów.

Są one dziełem firmy braci Hillebrand z Hanoweru, a ich prospekt wraz z grającymi piszczałkami pochodzi z organów Mertena Friesena z 1627 r. z kościoła św. Jana.

- Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce 15 sierpnia o 20.30. W programie kompozycje sakralne poświęcone patronce świątyni w dniu Jej święta. Wystąpią Polski Chór Kameralny należący do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Zespół prowadzi Jan Łukaszewski. Przy organach zasiądzie główny organista bazyliki Mariackiej prof. Bogusław Grabowski - mówi Sebastian Wilczewski, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Patronem medialnym 41. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Chóralnej i Kameralnej jest "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama