Nowy numer 38/2021 Archiwum

Odkrywają historię polskich bohaterów

- Chcemy odkrywać historię zasłużonych dla naszej ojczyzny i świata Polaków, o których wciąż wiemy za mało. Dlatego postanowiliśmy kontynuować zainicjowane w zeszłym roku wydarzenie, czyli Galę Bohaterów - mówi Renata Mroczkowska z Towarzystwa Edukacyjnego "Lokomotywa".

To propozycja na wspaniały wieczór, która zaczyna wpisywać się na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez kulturalnych. Inicjatywa przygotowana została przez Towarzystwo Edukacyjne "Lokomotywa", które w tym roku do współpracy zaprosiło Muzeum Piaśnickie.

Gala Bohaterów wiąże się z cyklem wydarzeń o charakterze społeczno-informacyjnym, w których chodzi o odkrywanie historii, krzewienie postaw patriotycznych oraz wskazywanie autorytetów godnych naśladowania. - Spotykamy się, łącząc różne środowiska, i mówimy o polskich bohaterach w kategoriach: dla Polski i świata, dla nauki, dla społeczeństwa i dla rodziny. Promujemy tym samym naszą historię wśród starszych i młodszych - tłumaczy przedstawicielka TE "Lokomotywa".

Gala, to przede wszystkim koncert symfoniczny polskiej muzyki filmowej zespołu Alla Vienna, dedykowany zasłużonym Polakom, ale nie tylko. Bo organizatorzy zapowiadają, że w atrakcyjnej - multimedialnej formie - zaprezentowane zostaną sylwetki bohaterów. W tym roku: Eugeniusza Kwiatkowskiego, Jacka Karpińskiego, dr. Józefa Bednarza i bł. Alicji Kotowskiej.

- Dzięki tym krótkim prezentacjom goście będą mieli okazję lepiej poznać osiągnięcia, a także życiowe losy naszych bohaterów. Nie zabraknie również małego poczęstunku, a także czasu, by wymienić uwagi i spostrzeżenia - podkreśla R. Mroczkowska.

Gala Bohaterów odbędzie się podobnie jak przed rokiem w pięknym wnętrzu Filharmonii Bałtyckiej. - Prowadząc od ponad 10 lat Szkołę i Przedszkole "Lokomotywa" w Sopocie widzimy, że niezależnie od działań placówek edukacyjnych, to my, dorośli, musimy formować nasze sumienia i wzbogacać wiedzę, by być autorytetami i wskazywać wzorce przyszłym pokoleniom. Jesteśmy dumni z naszych rodaków, ale czy rzeczywiście znamy tych bohaterów na tyle, by ich naśladować i czerpać z bogactwa ich życia? - pyta pani Renata.

Gala Bohaterów jest imprezą bezpłatną, jednak by wziąć w niej udział, trzeba wejść na stronę: www.galabohaterow.pl i wypełnić krótki formularz w zakładce "zgłoszenie". O przyznaniu zaproszenia decyduje kolejność. - Przygotowaliśmy ich 600 i mamy nadzieję, że wszystkie zostaną wykorzystane. Do udziału zapraszamy dorosłych i młodzież od 12 roku życia - dodaje R. Mroczkowska.

Gala to także okazja, by wspomóc Fundusz Stypendialny TE "Lokomotywa". - Dzięki finansowemu wsparciu, przez kolejny rok dzieci z rodzin w trudnej sytuacji będą mogły kontynuować edukację w naszych placówkach - mówi R. Mroczkowska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Patronat medialny "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama