Nowy numer 38/2022 Archiwum

Festiwal na 100-lecie

- Festiwal "Niepodległa wielu wymiarów" daje możliwość przypomnienia na nowo wartości, które związane są z patriotyzmem - mówi Błażej Musiałczyk, dyrektor festiwalu i organista w katedrze oliwskiej.

Trwa Festiwal Muzyczny "Niepodległa wielu wymiarów", organizowany przez Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Od 15 sierpnia do 11 listopada wydarzenie będzie się odbywało w sumie w 10 różnych miejscowościach i jak podkreśla dyrektor festiwalu, swoim zasięgiem obejmie niemal całe Pomorze.

- Chcemy dotrzeć do różnych społeczności. Koncerty zagramy m.in. w Ustce, Chojnicach, Malborku, Kościerzynie czy Tczewie. W tych miejscach trudniej o wydarzenia kultury wysokiej niż np. w Trójmieście - tłumaczy B. Musiałczyk.

Podczas najbliższych koncertów w ramach Festiwalu "Niepodległa wielu wymiarów" wystąpią: Tomasz Chyła Quintet oraz chór Music Everywhere i prof. Bogdan Narloch.

Festiwal na 100-lecie   - Tworząc ten festiwal, chcieliśmy dać świadectwo temu, że sztuka nie skończyła się na Mickiewiczu i Chopinie, ale wciąż trwa. Stąd nazwa festiwalu. Obecna będzie na nim różnorodna muzyka: chóralna, organowa, wokalna, jazzowa. Chcemy pokazać naszą dzisiejszą niepodległość - podkreśla B. Musiałczyk ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Tomasz Chyła Quintet zagra w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już w sobotę 8 września o 19.00. Zespół wykona materiał ze swojej płyty, która nominowała była do Fryderyków 2018.

Chór Music Everywhere pod dyrekcją Beaty Śnieg oraz prof. Bogdan Narloch (organy) wystąpią w niedzielę 9 września o 18.45 w kościele Wniebowzięcia NMP we Władysławowie (ul. Żeromskiego 32).

Chór Music Everywhere tworzy grupa entuzjastów wspólnego śpiewu. W repertuarze chóru znajdują się liczne dzieła współczesnej muzyki rozrywkowej, świeckiej, sakralnej oraz ludowej. Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty i wiele cennych nagród. W niedzielę chór wykona takie utwory, jak: "Spraw, niech płaczę ", "Stoi lód na prośnie ", "Ecco mormorar l'onde" czy "Nyon Nyon".

Prof. Bogdan Narloch ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Występował w kraju i za granicą. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. We Władysławowie zagra na organach utwory Jana Sebastiana Bacha, Felixa Borowskiego czy Mariana Sawy.

Patronat honorowy nad koncertami objął Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama