Nowy numer 38/2018 Archiwum

Święty jak sierżant

– Duchowość o. Pio oparta jest na prostocie i pokorze. To najbardziej pociąga dzisiejszego człowieka, który wciąż szuka wewnętrznego ładu, pojednania i miłosierdzia. Dlatego czujemy, że szerzenie jego kultu jest naszym obowiązkiem – mówi o. Zdzisław Duma OFM Cap.

Ojciec Zdzisław podkreśla, że propagowanie duchowości o. Pio stało się w ostatnich latach dla gdańskich kapucynów wprost priorytetem. – Bardzo wielu wiernych chce go poznawać i żyć jego duchowością – zapewnia zakonnik. – To wielki święty, „święty na nasze czasy” – jak powiedział św. Jan Paweł II, wynosząc naszego brata na ołtarze. Ojciec Pio doprowadza ludzi do pionu i daje właściwy ogląd rzeczywistości. Kiedy wczytujemy się w jego listy i myśli, odnajdujemy tam bardzo proste środki, które jednocześnie okazują się niezwykle skuteczne w nawróceniu i zbliżaniu się człowieka do Pana Boga – dodaje. Czy prosta duchowość św. o. Pio jest atrakcyjna dla dzisiejszego człowieka?

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma