Nowy numer 24/2021 Archiwum

Będą wielbić Pana tańcem

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na pierwszy po przerwie wakacyjnej Wieczór Modlitwy Młodych. Najbliższe spotkanie przebiegać będzie pod znakiem "Stadionu Młodych".

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Wieczorów Modlitwy Młodych odbędzie się już w piątek 21 września w par. św. Stanisława Biskupa w Gdańsku-Wrzeszczu.

Jak podkreślają organizatorzy, najbliższe czuwanie przebiegać będzie pod znakiem "Stadionu Młodych", czyli największego w tym roku spotkania ewangelizacyjnego, które w październiku zgromadzi ponad 60 tys. młodych na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

- Podczas najbliższego spotkania WMM chcemy przygotować się duchowo do "Stadionu Młodych" - mówi ks. Łukasz Grelewicz, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w gdańskiej kurii. - W tych przygotowaniach pomogą nam zaproszeni goście, czyli Marysia i Piotr Kiepuszewscy z Worship Style, którzy poprowadzą warsztaty tańca uwielbienia i podzielą się swoim świadectwem doświadczania Boga - wyjaśnia.

Jak podkreśla ks. Łukasz, formuła spotkań WMM pozostaje bez zmian. W programie wydarzenia, poza blokiem ewangelizacyjnym, są także standardowo: śpiewy, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Będzie także przerwa, podczas której uczestnicy będą mogli napić się kawy i zjeść kawałek ciasta.

Wieczory Modlitwy Młodych zapoczątkowane zostały przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży w październiku 2012 roku. Spotkania za każdym razem odbywają się w innej parafii archidiecezji gdańskiej.

Najbliższe początkowo miało odbyć się na Przymorzu (napisaliśmy tak w 37. numerze "Gościa Gdańskiego"), jednak - ze względu na zmiany księży - zostało przeniesione do par. św. Stanisława Biskupa.

- Ksiądz, który miał się zajmować przygotowaniem wrześniowego WMM na Przymorzu, został w ostatniej chwili przeniesiony do Gdyni. W tej sytuacji postanowiliśmy, że zmienimy miejsce spotkania młodzieży na parafię św. Stanisława Biskupa, która jest niedaleko, ma wielkie tradycje gdańskie i wpisuje się bardzo mocno w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, ponieważ jest to parafia, którą zakładał bł. ks. Bronisław Komorowski - wyjaśnia ks. Grelewicz.

Początek spotkania o godz. 19. Zakończenie - około północy. Więcej informacji o WMM można znaleźć na stronie www.wieczormodlitwy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama