Nowy numer 23/2021 Archiwum

Przez boisko bliżej do Pana Boga przejdź do galerii

25 lat istnienia świętowała Salezjańska Organizacja Sportowa w parafii św. Jana Bosko w Gdańsku-Oruni. Księża salezjanie posługują i wychowują tam kolejne pokolenia gdańszczan w duchu nauki św. Jana Bosko - do życia i wiary przez sport.

Msza św. w kościele przy ul. Gościnnej i okolicznościowy turniej piłkarski w Szkole Podstawowej nr 16 zgromadziły rzesze młodych piłkarzy, trenerów, prezesów stowarzyszenia. W czasie Eucharystii modlono się za wszystkie osoby związane z SALOS Gdańsk, które przez lata wspierały i uczestniczyły w salezjańskim dziele. Najbardziej zasłużone dla stowarzyszenia osoby otrzymały pamiątkowe statuetki.

- Wychowanie przez sport na dobrego obywatela i chrześcijanina, które postawił nam św. Jan Bosko, to jest cały czas aktualny cel naszej działalności. Przez te 25 lat naszym największym sukcesem są dzieci i młodzież, które biorą udział w naszych zajęciach. To nie tylko sport, ale także wychowanie, kultura i radość, przede wszystkim wspólnota i bycie z drugim człowiekiem. Prosimy też Boga o pomoc w naszych troskach, wsparcie - mówił ks. Mariusz Słomiński, proboszcz parafii św. Jana Bosko, współzałożyciel i wiceprezes SALOS Gdańsk.

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej przy parafii św. Jana Bosko powstało w 1993 roku i prowadzi działalność sportową i wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. Posługuje się prewencyjnym systemem wychowawczym założyciela Towarzystwa Salezjańskiego, opartym na miłości, religii i rozumie. Program swój opiera także na współczesnym dorobku nauk biologicznych, medycznych, kulturologicznych. Oferta skierowana jest do wszystkich chłopców i dziewcząt, zgodnie z myślą św. Jana Bosko: "wychowanie do życia wiary przez sport".

- SALOS Gdańsk prowadzi zajęcia w tradycyjnych dyscyplinach, jak piłka nożna i tenis stołowy dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. W ciągu roku organizujemy także obozy sportowe, sparingi, festyny, wyjazdy na znaczące imprezy sportowe oraz liczne turnieje piłkarskie lokalne i miejskie - mówił Krzysztof Szymanel, Prezes Zarządu SL SALOS Gdańsk.

Zajęcia salezjańskiego klubu odbywają się na gdańskiej Oruni, na okolicznych boiskach, basenie i W hali sportowej. Nieodłączną częścią działalności SALOS-u jest ciągła formacja ruchowa i duchowa poprzez spotkania, szkolenia oraz uczestniczenie w nabożeństwach. Wielkie znaczenie ma współpraca z rodzicami, szkołami oraz innymi organizacjami zajmującymi się wychowaniem dzieci i młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama