Nowy numer 23/2021 Archiwum

Koronka w rytmie miasta przejdź do galerii

Polska. Gdańsk. Emaus. Plac przed kościołem pw. św. Franciszka z Asyżu. Godzina 15.00 – jedno z tysięcy miejsc, które uczestniczyło w "Koronce na ulicach świata".

Gdańsk Emaus to ruchliwe miejsce. Krzyżują się tu szlaki komunikacyjne autobusów, tramwajów, przebiegają główne drogi. Punktualnie o godz. 15 kilkadziesiąt osób zastyga w modlitewnym skupieniu na placu przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Słowa Koronki do Bożego Miłosierdzia płyną w rytm przekładanych paciorków różańców. W rytmie modlitwy, jak za szybą, żyje miasto – przechodnie, tramwaje, autobusy, samochody. Ktoś zatrzymuje się, podchodzi bliżej grupy. Wyciąga z kieszeni różaniec i zaczyna się modlić...

Akcja "Koronka na ulicach miast" odbyła się po raz dwunasty, 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Przypominała, jak co roku, o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. Faustynie. O godz. 15 na placach, skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach spotkali się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy akcji modlili się w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata i kapłanów.

Za rok powtórka akcji. Każdy może się w nią włączyć. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu dróg i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – można połączyć się duchowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama