110 dni i do Panamy

Grupa 55 osób, która będzie reprezentować diecezję gdańską na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, przygotowuje się do wyjazdu. Za nimi wspólne rekolekcje, rozpoczęli comiesięczne spotkania formacyjne. Intensywnie szukają wsparcia finansowego na wyjazd za ocean.

Parafia pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, św. Mikołaja w Gdyni i św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku - stąd rekrutują się przyszli uczestnicy wyjazdu. Od kilku miesięcy poznają się nawzajem, modlą i szukają źródeł finansowania wyjazdu. Opiekę nad nimi sprawuje ks. Łukasz Szymanowski, posługujący w parafii w Chwaszczynie. - Mocno przepracowaliśmy ostatnie miesiące, pomimo że trwały wakacje. Przede wszystkim w sierpniu spotkaliśmy się wszyscy razem na rekolekcjach w ośrodku w Dębkach, który prowadzą księża zmartwychwstańcy. To miejsce sprzyja takiemu spotkaniu - były modlitwa, czas na wyciszenie, skupienie, odwiedziny u sióstr w Żarnowcu, ale też kajaki, plaża, radosne spędzanie czasu. Zbieraliśmy pieniądze w parafii, przygotowaliśmy loterię fantową, kwestowaliśmy na dożynkach - mówi ks. Łukasz.

Każdego 22. dnia miesiąca młodzież będzie ze sobą na spotkaniu formacyjnym z katechezą. Ten duchowy etap przygotowuje ich na uroczyste rozesłanie, które odbędzie się 1 grudnia na Jasnej Górze. Uczestnicy wyjazdu do Panamy pracują także nad programem pobytu w Ameryce. Swoją bazę będą mieli w diecezji Chitré, obejmującej prowincje Herrera i Los Santos. Złożyli już projekt na Festiwal Młodych, który odbędzie się w ramach ŚDM. - Chcemy w nim pokazać to, co najlepszego w naszych stronach. Na pewno będzie w tej prezentacji dużo akcentów kaszubskich i związanych z Trójmiastem - dodaje ks. Szymanowski.

Grupa ma zaplanowany wylot do Panamy na 14 stycznia 2019 roku. Teraz skupia się na zbiórce pieniędzy, które umożliwią wyjazd. - Przed nami kwesty na zabawie andrzejkowej, loterie fantowe, ruszyliśmy ze zbiórką na portalu zrzutka.pl, rozesłaliśmy pisma do potencjalnych sponsorów i mecenasów. Szukamy wszystkich możliwości finansowania wyjazdu. Możemy się pochwalić, że nasi parafianie wsparli nas kwotą ponad 30 tys. zł. To wystarczy na sfinansowanie wyjazdu 4 osób z naszej grupy - mówi ks. Szymanowski.

Link do wideo o przygotowaniach grupy: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=Q82fFQCUYz0

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..