Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Pomoc pilnie potrzebna

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla ofiar tragicznego pożaru. Pani Justyna straciła dwóch synów i cały dobytek. Caritas Archidiecezji Gdańskiej apeluje o wsparcie.

Tragedia wydarzyła się w niedzielę nad ranem 30 września. W domu jednorodzinnym na terenie ogródków działkowych znajdowała się matka wraz z trójką dzieci. W pożarze zginęli dwaj bracia w wieku 3 i 8 lat. Mama chłopców zdołała wyjść przez okno z najmłodszą, roczną dziewczynką. Policja i prokuratura ustalają przyczyny pożaru.

Budynek doszczętnie spłonął wraz z całym dobytkiem rodziny, która była zameldowana w gminie Żukowo. Pani Justynie zaoferowano już pomoc psychologiczną i materialną, zarówno z Żukowa, jak i Gdańska. W pomoc włączyła się także gdańska Caritas. - Każdy, kto chciałby pomóc poszkodowanej rodzinie, może wpłacać pieniądze na specjalne konto bankowe, które już uruchomiliśmy - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Konto bankowe, na które można wpłacać datki: Bank Millennium SA nr 57 1160 2202 0000 0003 6122 9815, z dopiskiem: "Dla Pani Justyny Sudomir".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama